ELIMINACJE REGIONALNE ODYSEI UMYSŁU

Opublikowano: 2019-03-12 22:52, Numer artykułu: 11480 , Autor: J.Karpińska

W niedzielę 3 marca 2019 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli w odysejową podróż. Jest to podróż wyjątkowa, bo nie tylko do miejsca docelowego (tym razem Łodzi), ale także w meandry naszych umysłów.

O co chodzi? Odyseja Umysłu to międzynarodowy projekt edukacyjny, który ma na celu naukę kreatywnego i krytycznego myślenia. Odyseusze często przez kilka miesięcy pracują nad ośmiominutowym przedstawieniem, podczas którego muszą zaprezentować obowiązkowe elementy, na przykład skonstruowany samodzielnie konkretny wynalazek. Za to w dniu konkursu rozwiązują zadania, których treść poznają dopiero na miejscu. Aby sobie poradzić, trzeba być niezwykle kreatywnym, ale także umieć pracować w grupie.

Udział w eliminacjach nie jest łatwy, konkurencja jest ogromna, ale za to atmosfera, nauka zdrowej rywalizacji oraz poznanie innych drużyn – bezcenne.

W tym roku na eliminacje regionalne wybrało się z naszej szkoły 6 drużyn i wszystkie zostały wysoko ocenione, a tym samym zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się 30 i 31 marca w Gdyni. Trzymajcie za nas kciuki!