Dzień Ziemi pod hasłem: „Zainwestuj w naszą planetę"

Opublikowano: 2024-05-08 18:59, Numer artykułu: 82729 , Autor: J.Smolibowska

Dzień Ziemi jest największym ekologicznym międzynarodowym świętem, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.  Każdego roku przyłączamy się do obchodów tego dnia, pod określonym hasłem przewodnim. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Zainwestuj w naszą planetę".

W naszej szkole w tym roku zaproponowaliśmy uczniom  konkurs na wykonanie strojów z naturalnych elementów i surowców wtórnych, przeznaczonych do recyklingu.

Tradycyjnie już nie zabrakło tematycznej gazetki.

Został również zorganizowany happening „Pokoloruj Ziemię”

Na wybranych lekcjach uczniowie pogłębiali wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska, dyskutowali na temat zagrożeń związanych z zanieczyszczeniami oraz w jaki sposób możemy wpłynąć na ratowanie naszej Ziemi. Na lekcjach plastyki uczniowie wykonali prace techniką kolażu, inspirując się współczesnym etiopskim artystą Eliasa Sime.