SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Opublikowano: 2022-02-28 19:26, Numer artykułu: 50339 , Autor: J.Karpińska

Szanowni Państwo!
W związku z sytuacją jaka ma miejsce na Ukrainie nasza szkoła we współpracy z Radą Rodziców postanowiła włączyć się do pomocy.
Rozpoczynamy zbiórkę funduszy na wyprawki szkolne, obiady i inne niezbędne rzeczy dla dzieci ukraińskich, które najprawdopodobniej zostaną uczniami naszej szkoły.
Dobrowolne środki prosimy wpłacać na konto Rady Rodziców z dopiskiem "Ukraina".
Numer konta: 12 1020 1462 0000 7802 0251 3497
Po udzieleniu niezbędnej pomocy, ewentualne pozostałe środki zostaną przekazane wybranej organizacji charytatywnej pomagającej ofiarom wojny na Ukrainie.
Wszystkie informacje, w tym rozliczenia finansowe zostaną przekazane Radzie Rodziców.

Jednocześnie poniżej przekazujemy informację na temat zbiórek charytatywnych organizowanych w naszym mieście na rzecz naszych sąsiadów:

1. Polski Czerwony Krzyż: to najstarsza polska organizacja humanitarna będąca członkiem Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Polski Czerwony Krzyż pod hasłem #napomocUkrainie prosi o wpłaty na konto organizacji z dopiskiem Ukraina. Organizacja wyjaśnia, że w pierwszej kolejności zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na m.in. zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb. Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”. Link do strony organizacji Na pomoc Ukrainie! - Polski Czerwony KrzyżPolski Czerwony Krzyż (pck.pl)

2. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej: PCPM udziela pomocy ofiarom wojny na miejscu, na Ukrainie. Niezbędne są zestawy higieniczne, generatory, latarki, powerbanki i kuchenki turystyczne. Zakup tego sprzętu możliwy jest na miejscu. Jak najszybciej potrzebne są jednak pieniądze. Fundacja uruchomiła specjalną stronę internetową, przez którą można w łatwy sposób przekazać wsparcie potrzebującym. To WWW.pcpm.org.pl/ukraina Można wpłacać online lub przelać dowolna kwotę na kontro PCPM: mBank 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001, tytuł wpłaty: Pomoc dla Ukrainy. Link do strony organizacji Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (pcpm.org.pl)

3. Fundacja EMIC: Misją fundacji jest wspieranie migrantów i migrantek w osiąganiu samodzielności w Polsce. Darowizny można przekazywać on-line lub  przelewając na konto: : 91 1020 5011 0000 9502 0292 5972. Link do strony organizacji Fundacja Emic