"Spotkanie z poezją"- relacja z konkursu

Opublikowano: 2024-05-09 15:43, Numer artykułu: 82766 , Autor: J.Smolibowska
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w II edycji przeglądu poezji dziecięcej "Spotkanie z poezją". Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych. Były to eliminacje wewnętrzszkolne do konkursy miejskiego.
Dzieci zaprezentowały wiersze polskich przedstawicieli poezji dziecięcej m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej, Aleksandera Fredro, Danuty Wawiłow. Uczestnicy prezentowali się z ogromnym zaangażowaniem i entuzjazmem i pomysłowością. Widoczna była staranność w przygotowaniu rekwizytów i strojów oraz dbałość o dykcję, intonację i gestykulację. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział w przeglądzie poezji dziecięcej "Spotkanie z poezją".