Udany debiut naszych zespołów rugby TAG !

Opublikowano: 2021-11-09 13:24, Numer artykułu: 45925 , Autor: J.Smolibowska

Uczniowie trenujący powstałej w ubiegłym roku sekcji rugby odnotowali pierwsze sukcesy w zawodach międzyszkolnych. W piątek 5.10.2021r. odbył się Wojewódzki Turniej Rugby TAG, w którym wzięły udział drużyny z Bydgoszczy, Nowej Wsi Wielkiej, Dąbrowy Chełmińskiej, Grudziądza w kategorii rocznika 2011 i młodsi. 2010 i 2009. Zgodnie z przepisami  każdy zespół musi składać się zarówno z chłopców jak i dziewcząt.

Wyniki zawodów naszych drużyn

Rocznik 2009 – 1 MIEJSCE i awans do zawodów Ogólnopolskich -WIELKIE GRATULACJE!

ROCZNIK 2010 – 5 MIEJSCE

ROCZNIK 2011 – 3 MIEJSCE

Rugby TAG to gra dla młodzieży ze szkół podstawowych, stanowiąca pierwszy etap szkolenia przygotowującego do właściwej gry w rugby. Choć jest grą bezkontaktową polegającą na zerwaniu tzw. Tagów przypiętych na rzepy do pasa zawodnika posiadającego piłkę to wymaga od uczestników bardzo dobrej kondycji i zmysłu taktycznego (podejmowanie optymalnych decyzji zmierzających do zdobycia punktu).

Zainteresowanych grą odsyłam do zapoznania się z przepisami gry do internetu lub prościej i korzystniej - po prostu zgłosić się do nauczyciela wychowania fizycznego Daniela Kaźmierczaka i rozpocząć treningi w szkolnej sekcji rugby.

Opiekunowie drużyn (Daniel Kaźmierczak {główny trener} i Waldemar Baczyński {asystent trenera}) dziękują wszystkim zawodnikom za udział, ambitną walkę, dreszczyk emocji podczas rywalizacji.

Uczestnictwo w tych zawodach to dla Was pierwsza lekcja zdobywania sportowych doświadczeń, jednak główny cel uczestnictwa w imprezie to przede wszystkim wspaniała ZABAWA i rozrywka , którą mamy nadzieję dostarczyły Wam te zawody.

Poniżej foto relacja –

RED W.BAKO