Opublikowano: 2024-04-28 17:01, Numer artykułu: 82333 , Autor: J.Smolibowska

Dnia  25.04.2024 roku w godzinach 10:00 - 14:00 (czwartek) na terenie sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Gen. Władysława Sikorskiego przy ul. Żmudzkiej 12 w Bydgoszczy odbyła się Olimpiada dla dzieci pod hasłem „Sport łączy pokolenia, spełniając nasze marzenia".

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez nauczycielkę współorganizującą nauczanie w klasach I-III Joannę Różycką oraz nauczycielkę języka polskiego w klasach IV-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 14, w ramach prowadzonej innowacji „Do czwartej klasy krok czy skok?” – dla uczniów naszej szkoły, z klas I-III.

Olimpiada objęta została Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy
i Patronatem Medialnym TVP 3 Bydgoszcz.

W Olimpiadzie udział wzięło około 248 dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Bydgoszczy, zaproszeni zostali goście honorowi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, m.in.: zawodnicy zespołu koszykarzy I Ligi Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, zawodniczki Ks. Pałac – siatkarki, trenera boksu Sławomira Ciarę, byłego zawodnika i trenera hokeja Andrzeja Mateję.

Oprócz zbierania doświadczenia od zaproszonych gości, dzieci miały okazję sprawdzić się jako sportowcy w kilku konkurencjach, zgodnie z zasadami fair play. Uśmiechnięte buzie i radość ze zdobytych nagród, nieoceniona pomoc starszych kolegów ze szkoły, doping doświadczonych zawodników i trenerów, potwierdziły - w myśl hasła przewodniego „Sport łączy pokolenia, spełniając nasze marzenia”!!!