APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ

Opublikowano: 2022-11-10 15:19, Numer artykułu: 59892 , Autor: J.Smolibowska

APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia, którego realizację rozpoczęły w roku szkolnym 2022/2023 wszystkie klasy 4.
Gdy coś nam dolega sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej.A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony, czy przeżywa trudne momenty?
Podczas spotkań wspólnie z uczniami zastanawiamy się, co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, dzieci tworzą i wyposażają swoje Apteczki.

Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E. P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.
Realizacja programu powinna przyczynić się do rozwijania w dzieciach umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami poprzez budowanie pozytywnych przekonań, wiary w siebie i zrozumienia dla innych.
Pierwsze zajęcia za nami.
Kolejne będziemy realizować do końca roku szkolnego:)

Pedagodzy Marzena Rolka i Małgorzta Szymczak