CO WARTO PRZECZYTAĆ

Opublikowano: 2019-12-09 22:18, Numer artykułu: 18933 , Autor: J.Smolibowska

W tej zakładce znajdziecie tytuły książek i artykułów, które w kontekście planowania własnej kariery warto przeczytać (do czego serdecznie Was namawia szkolny doradca zawodowy ).

 

Sean Covey ,,7 nawyków skutecznego nastolatka", Wydawnictwo REBIS

 

Książka dedykowana nastolatkom, co zresztą zdradza już sam tytuł. Najkrócej mówiąc, autor podpowiada, jakie nawyki pielęgnować (lub jakich się pozbyć), by w życiu osiągnąć sukces i być z siebie zadowolonym. Jeśli masz potrzebę pracy nad sobą lub nie wiesz, jak pokonać własne słabości - warto po nią sięgnąć. Łatwo ją się czyta i ... ogląda - ilustrator wykazał się sporym humorem! 

Ciekawostką jest, że autor wzorował się na innej książce zatytułowanej ,,7 nawyków skutecznego działania", którą z myślą o dorosłych napisał jego ojciec! 

                                                                                                                                                                     MI

 

 

Spencer Johnson ,,Kto zabrał mój ser?", Wydawnictwo Studio EMKA

 

Co opowieść o myszach i miniaturowych ludziach może mieć wspólnego z rozwojem osobistym? A jednak! Spencer opisując w zabawny sposób postawy swoich bohaterów, ilustruje 3 strategie radzenia sobie z trudnościami: zadaniową, unikową i emocjonalną. Króciutką książkę czyta się jednym tchem, a przy okazji sporo można dowiedzieć się o sobie 

                                                                                                                                                                     MI