CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - druga tura

Opublikowano: 2023-10-05 19:49, Numer artykułu: 72750 , Autor: J.Smolibowska

W środę odbyła się II tura zawodów organizowanych dla młodych adeptów lekkiej atletyki. Tym razem szkołę reprezentowało 22 zawodników, którzy rywalizowali w konkurencjach biegowych(60m,600m,1000m) oraz technicznych (skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową). Choć celem każdego sportowca jest zdobywanie medali i bicie rekordów życiowych to sam udział w imprezie jest najważniejszy. Możliwość udziału w zawodach, rywalizacja i współzawodnictwo, pokonywanie własnych słabości i stresu, dopingowanie kolegów i koleżanek, ale także odskocznia od codziennej nauki w ławce szkolnej to główny cel organizowanych tego typu zawodów. W czasie rywalizacji zawsze są wygrani i „przegrani” w tym przypadku wszyscy są zwycięzcami.

Ważną rolę w zawodach odgrywają sędziowie, tutaj należą się gorące podziękowania absolwentom i uczniom z klas starszych naszej szkoły, którzy w ramach wolontariatu pełnili funkcje arbitrów rozegranych zawodów.

Przedstawiona fotorelacja to potwierdzenie zdrowotnych walorów uczestnictwa w imprezach sportowych organizowanych dla dzieci.

Red.w.bako