FIANAŁY OGÓLNOPOLSKIE CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

Opublikowano: 2022-06-20 20:42, Numer artykułu: 55455 , Autor: J.Smolibowska

FIANAŁY OGÓLNOPOLSKIE CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH

MAMY MEDAL!

W dniach 18.06-19.06- w Łodzi odbyły się Finały Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, w których uczestniczyli reprezentanci naszej szkoły z klas 5-6. Mimo panującego upału rywalizacja w każdej konkurencji była zacięta do tego stopnia, że o zwycięstwie decydowały centymetry czy nawet tysięczne sekundy jak w przypadku biegu na 60m.

W każdej konkurencji startowało od 32- 70 zawodników z całej Polski zakwalifikowanych po eliminacjach regionalnych, dlatego możemy być dumni, że z naszej szkoły zakwalifikowała się tak liczna ekipa. Nasi uczniowie startowali w rzucie piłeczka palantową dziewcząt, skoku w dal dziewcząt, w biegu na 600m dziewcząt, 1000m chłopców,300m dziewcząt i chłopców oraz w biegu na 60m dziewcząt i chłopców. W tej ostatniej konkurencji po zaciętej walce na dystansie Mikołaj Gałązka wywalczył srebrny medal, wyprzedzając konkurenta o 6 tysięcznych sekundy przysłowiowym „rzutem na taśmę” z czasem 7.71s.

Gratulacje jednak należą się wszystkim naszym zawodnikom startującym za wolę walki, „bicie” własnych rekordów życiowych i godne reprezentowanie czternastki.

Chluba naszej szkoły – finaliści Mistrzostw Polski „Czwartków Lekkoatletycznych”

Kojro Eliza – skok w dal

Ziaja Liliana – rzut piłeczka palantową

Możejko Zofia – 60m