Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

Opublikowano: 2020-03-17 20:58, Numer artykułu: 22022 , Autor: J.Smolibowska

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów uruchamia Kujawsko-Pomorską e-Szkołę

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła rusza dziś (16 marca) o godz. 12.00. Startuje z lekcjami dla maturzystów, od wtorku także zajęcia dla ósmoklasistów. To młodzież tych klas mogłaby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl (otwarty dostęp bez logowania).

Projekt jest odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Będzie nadawanych codziennie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje).

Pierwsze zajęcia dla ósmoklasistów odbędą się we wtorek (17 marca), początek o godz. 9.00. Program jeszcze dziś na stronie: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/

W dalszej kolejności program szkoły będzie rozwijany o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych, średnich i zawodowych.