Mamy złoto i srebro!

Opublikowano: 2022-09-25 20:34, Numer artykułu: 57291 , Autor: J.Smolibowska

Na stadionie Zawiszy 23.09.2022 r. odbył się festiwal sztafet w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży. W zawodach wystartowało po 8 najlepszych zespołów wyłonionych z eliminacji regionalnych. Nasza szkoła startowała w 2 konkurencjach, w sztafecie olimpijskiej dziewcząt i 4x100m chłopców.

Pierwsi do rywalizacji stanęli chłopcy, którzy po zaciętej walce na dystansie ulegli nieznacznie zwycięzcom, zdobywając 2 miejsce i w ten sposób zostali wicemistrzami województwa kujawski-pomorskiego.

Wielkie gratulacje!

Ostatnim akordem zmagań młodych lekkoatletów był bieg sztafet olimpijskich, w którym zawodniczki mają do pokonania dystans 1500m w kolejności zmian 800m-400m-200m-100m. Choć nasze dziewczyny nie należały do faworytek to liczyliśmy „po cichu” na miejsce medalowe.

To trzeba było zobaczyć!

Mądry taktycznie bieg Julii na pierwszej zmianie pozwolił na osiągniecie blisko 10 metrowej przewagi nad pozostałymi zespołami. Na drugiej zmianie Ida utrzymała wypracowaną przewagę a formalności dokonały Marysia i kończąca sztafetę Liliana, która w biegła jako pierwsza pozostawiając rywalki daleko z tyłu.

Po biegu był szał i płacz radości, uściski i gratulacje!!!

Mistrzynie województwa biegły w następującym składzie

Narloch Julia – 800m, Markowska Ida -400m, Matejek Maria – 200m, Ziaja Liliana 100m.

Vice-Mistrzowie województwa biegli w następującym składzie

Chróstowski Jan, Majorowski Filip, Pawlak Marcin, Gałązka Mikołaj.

Nauczyciele i zarazem trenerzy sekcji lekkoatletycznej mają nadzieje, że sukcesy naszych sztafet zachęcą niezdecydowanych do uprawiania lekkiej atletyki – Królowej wszystkich dyscyplin sportu i rozpoczną zabawę z lekką atletyką w naszym szkolnym klubie sportowym.

Już na początku października kolejna impreza lekkoatletyczna, tym razem sztafety długodystansowe 6x 800m dziewcząt i 6x 1000m chłopców. Oczywiście liczymy na dobry występ naszych drużyn

Red w,bako