O KROK OD MAEDALU!

Opublikowano: 2023-06-11 16:51, Numer artykułu: 69814 , Autor: J.Smolibowska

IV MIEJSCE SZTAFETY W MISTRZOSTWACH WOJWEÓDZTWA LDK

Na stadionie Zawiszy 6.06.2023 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafet LDK. LDK (Lekkoatletyka Dla Każdego) to program aktywizujący uczniów do uprawiania lekkiej atletyki. Od 2 lat w naszej szkole realizowane są zajęcia z lekkie atletyki a nasi wychowankowie zdobywają wysokie lokaty na arenie ogólnopolskiej włącznie. Reprezentacja SP14 składała się uczniów z klas V-VI (6 dziewczynek i 6 chłopców). Sztafety były częścią zawodów odbywającego się międzyczasie Memoriału Ireny Szewińskiej w którym wzięły udział gwiazdy światowej lekkiej atletyki. Zgodnie z regulaminem LDK każda sztafeta miała do pokonania dystans 2400m.

Ogromny stres towarzyszył wszystkim młodym sportowcom podczas startu. Po raz pierwszy bowiem mieli okazję walczyć przy tak licznej publiczności i dopingu rodziców. Początek zawodów był pomyśli dla czternastki. Po pierwszych 6 zmianach zdecydowanie prowadziliśmy. Niestety z każdą następną zmianą traciliśmy przewagę i efekcie ukończyliśmy zawody na 4 miejscu. W prognozach przedstartowych celem było uzyskanie awansu do finału, co zostało osiągnięte. W finale zabrakło kontuzjowanej w eliminacjach podstawowej zawodniczki co miało pośredni wpływ na końcowy wynik.

Nauczyciele składają podziękowania i gratulacje wszystkim zawodnikom i dalszych sukcesów w zawodach lekkoatletycznych

Red w.bako

Na zdjęciach reprezentacja szkoły oraz start sztafety na stadionie głównym