O krok od medalu!

Opublikowano: 2021-06-20 22:13, Numer artykułu: 41707 , Autor: J.Smolibowska

W dniach 19.06-20.06 w Łodzi odbyły się Finały Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych, w których uczestniczyli reprezentanci naszej szkoły z klas 4-6. Mimo panującego upału rywalizacja w każdej konkurencji była zacięta do tego stopnia, że decydowały o zwycięstwie centymetry czy setne sekundy decydowały o zajętym miejscu.

W każdej konkurencji starowało po 32 zawodników z całej Polski zakwalifikowanych po eliminacjach regionalnych. Nasi uczniowie startowali w rzucie piłeczka palantową chłopców, skoku w dal dziewcząt i chłopców oraz w biegu na 60m chłopców. W tej ostatniej konkurencji po zaciętej walce na dystansie Mikołaj Gałązka przegrał o 0.2 sekundy brązowy medal. Jednak był to wielki sukces naszego sprintera, który pobił swój rekord życiowy 0.4 sekundy. Wspaniale wystartowali skoczkowie w dal w kategorii dziewcząt i chłopców bijąc swoje rekordy życiowe. Marcin Pawlak bijąc swój rekord życiowy zakwalifikował się do ścisłego finału zajmując w nim ostatecznie 5 miejsce.

Gratulacje jednak należą się wszystkim naszym zawodnikom startującym za wolę walki, „bicie” własnych rekordów życiowych i godne reprezentowanie czternastki.

Opiekunami i trenerami drużyny byli nauczyciele wf

Daniel Kaźmierczak, Waldemar Baczyński

Na zdjęciu finał biegu na 60m z udziałem naszego reprezentanta