Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu

Opublikowano: 2021-03-25 17:12, Numer artykułu: 38296 , Autor: J.Smolibowska

Nasza Szkoła w tym roku również czynnie zaangażowała się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem akcji jest inicjowanie i wpieranie działań na rzecz bezpiecznego korzystania dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu (saferinternet.pl)"

W trakcie ostatniego miesiąca  odbyły się m.in. w klasach 1-3 zajęcia psychoedukacyjne "Bądź z innej bajki", konkursy i akcje informacyjne dot. profilaktyki uzależnień cyfrowych.

Na zakończenie 19.03.2021 r. Panie Nauczycielki ze świetlicy Barbara Domaradzka i Katarzyna Cisewska wraz z Moniką Zielińską psycholog, zorganizowały dla grupy Uczniów spotkanie on - line z Panem ze Straży Miejskiej. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa dzieci w sieci. Uczniowie dowiedzieli się jak można bezpiecznie korzystać z udostępnionych zasobów w Internecie, w jaki sposób zabezpieczyć komputer, a także uzyskać odpowiedź na interesujące ich kwestie. Na koniec chętni mogli przygotować plakaty z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.

Monika Zielińska

Marzena Rolka