Relacja z Bicia rekordu w czytaniu

Opublikowano: 2020-11-03 20:03, Numer artykułu: 32902 , Autor: J.Smolibowska

12 listopada 2020 roku – w poniedziałek po raz pierwszy włączyliśmy się w I Międzynarodową edycję V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt.  Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.  Celem akcji była m.in. promocja czytelnictwa i zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu

W naszej szkole akcja odbyła się w poniedziałek , uczniowie czytali na każdej przerwie oraz na 3 i 5 godzinie lekcyjnej. Ze względu na obostrzenia Covid-19 nie było tłoku na korytarzach szkolnych, co widać na zdjęciach, dlatego też żeby poluzować i zachować dystans społeczny,  postanowiliśmy akcję przeprowadzić również na wybranych lekcjach – ku uciesze wielu uczniów. Każdy czytał swoją książkę przyniesioną z domu lub wypożyczoną z biblioteki. Najmłodszym  uczniom, którzy jeszcze samodzielnie nie czytają książek, w tym dniu czytali im nauczyciele i dyrektor szkoły.
Czytelnicy oddawali się lekturze w wybranym miejscu na korytarzach oraz w bibliotece szkolnej i świetlicy.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku tłumnie  włączymy się do akcji promując czytanie.

Wyniki całej akcji zostaną podane na początku grudnia 2020 roku.