ROWEROWY MAJ

Opublikowano: 2019-04-28 21:12, Numer artykułu: 12860 , Autor: J.Smolibowska

Kampania Rowerowy Maj

W tym roku przez cały maj po raz drugi nasza szkoła bierze udział w edycji Rowerowy Maj.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego  w miesiącu maju. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Uczniowie zgłaszają się codziennie do sali nr 4 (do p. Wełniak Doroty lub Trudnowskiej Beaty) w celu zaznaczenia obecności w dzienniku oraz otrzymania naklejki do rowerowego dzienniczka.

Zaczynamy od 6 maja.

 

Dziękuję

Beata Trudnowska