Spotkanie z panem Uri Huppert.

Opublikowano: 2020-06-02 16:44, Numer artykułu: 28636 , Autor: J.Karpińska

Klasa Vd 22 maja na lekcji religii gościła niezwykłego człowieka. Podczas naszej lekcji on line połączyliśmy się z dziadkiem Gai, uczennicy tej klasy. Pan Uri podzielił się z nami swoimi wspomnieniami o Karolu Wojtyle. Dowiedzieliśmy się, że pan Huppert przebywał w Wadowicach, był rodzinnie związany z Jurkiem Klugerem, przyjacielem Karola z lat dzieciństwa, młodości ale też i z lat pontyfikatu. Opowiadał nam o pasji Karola do literatury, miłości do gór i uprawianych sportów. Z ciekawością słuchaliśmy tych opowiadań, bo nikt z nas nie wiedział, że przyszły papież lubił grać w tenisa. Pan Uri wspominał, podobnie jak Jan Paweł II w Wadowicach w 1999,o ulubionych miejscach Karola, słynnych kremówkach....Uczniowie dowiedzieli się też, że pielgrzymka papieża do Jerozolimy w 2000 roku, miała charakter nie tylko religijny ale i polityczny. Nasz Gość pomagał w jej realizacji, spotkał się tam z Ojcem Świętym(papież nawet pamiętał jak miał na imię ojciec pana Uri). Wytłumaczył, że była to historyczna pielgrzymka ze względu na brak stosunków dyplomatycznych Watykanu z Izraelem. Wspominał o modlitwie Jana Pawła II przed Ścianą Płaczu- pozostałością po legendarnej Świątyni sprzed 3 tysięcy lat.
Uczniowie podziękowali za to spotkanie ze świadkiem świętości Jana Pawła II. To było ciekawe spotkanie wieńczące nasze wspomnienia o papieżu w 100 rocznicę urodzin.
Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli spotkać się on line.
Pan Huppert mieszka w Jerozolimie, jest izraelsko- polskim adwokatem, działaczem politycznym, pisarzem i dziennikarzem.