Sukces naszej szkoły podczas Dnia Kariery 2019

Opublikowano: 2019-12-06 21:05, Numer artykułu: 18745 , Autor: J.Smolibowska

28 listopada reprezentacja uczniów klas ósmych uczestniczyła w Dniu Kariery, corocznej imprezie organizowanej przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną nr 1 oraz MOEN. Celem akcji jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery, promocja kształcenia zawodowego oraz poradnictwa edukacyjno-zawodowego. Tegoroczna edycja odbyła się w dniu 28 listopada 2019 r. pod hasłem: „Zawód – praca – sukces”.

Podczas imprezy można było zwiedzić stoiska różnych szkół ponadpodstawowych, porozmawiać z ich przedstawicielami, obejrzeć prezentacje m.in. Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2, Zespołu Szkół Spożywczych, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Technikum Fryzjerskiego.                                                                        Równolegle odbywał się konkurs zawodoznawczy, w którym zmierzyło się 12 reprezentacji szkół podstawowych. Drużyna SP14 w składzie: Marta Bukowska, Katarzyna Rybacka i Michał Lewandowski dzielnie walczyła, przechodząc do trzeciego, finałowego starcia, podczas którego wykazała się nie tylko wiedzą zawodoznawczą, ale i wielką kreatywnością                                                                                                         W efekcie wróciliśmy z pucharem za zajęcie II miejsca, co jest sporym osiągnięciem.