TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 2021

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI 2021

19-23 kwietnia

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

W bieżącym roku szkolnym Tydzień profilaktyki dotyczy przeciwdziałaniu depresji wśród dzieci i młodzieży.

Poniżej znajdziecie propozycje jakie dla Was przygotowałyśmy.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału!!!

Marzena Rolka   Monika Zielińska   Małgorzata Szymczak

pedagog      psycholog                pedagog

PROPOZYCJE DLA UCZNIÓW:

• Konkurs plastyczno-literacki dla klas 1-8 pt.: „Radość niejedno ma imię”

(wykonaj dowolną techniką pracę plastyczną lub/i  napisz wiersz lub opowiadanie na temat konkursu i wyślij do 4.05.2021r. na adres konkursy.sp14@wp.pl )

• Webinar dla klas 7-8 „Porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym”

( weź udział w spotkaniu on-line z wykwalifikowanymi psychologami organizowanym przez młodzież z „Masz tę moc” i dowiedz się jak dbać o swoje zdrowie psychiczne: 20.04.2021r. godz.: 17:00)

Link do spotkania: https://m.youtube.com/c/HoffmanowaTelevision/featured...

Link do pytań do ekspertów: https://tellonym.me/masz_te_moc

PROPOZYCJE DLA RODZICÓW:

• Spotkanie psychoedukacyjne „Kiedy smutek to coś więcej – co może wskazywać, że dziecko potrzebuje pomocy”

( spotkanie poprowadzi psycholog Pani Monika Zielińska – szczegóły w e-dzienniku)

• Kampania społeczna Forum Przeciw Depresji

( poradnik dla rodziców poruszający zagadnienia związane z depresją wśród nastolatków oraz inne materiały ze wskazówkami jak rozmawiać i pomóc dziecku w chorobie – szczegóły w e-dzienniku)

Link do Strefy Rodzica: Strefa Rodzica | Forum Przeciw Depresji

PROPOZYCJE DLA NAUCZYCIELI:

• Spotkanie psychoedukacyjne „Rówieśnicza interwencja kryzysowa”

• Scenariusz godziny wychowawczej do przeprowadzenia w klasach 7-8 na temat depresji

(szczegóły w e-dzienniku)

Link do Strefy Nauczyciela: Strefa Nauczyciela | Forum Przeciw Depresji

• Godzina wychowawcza dla klas 2-8 „Depresja” w oparciu o materiały profilaktyczne B.O.R.P.A.

( kody dostępu do materiałów otrzymali wychowawcy, którzy zgłosili klasy do uczestnictwa w zajęciach profilaktycznych „Depresja”)