Warsztaty kulinarne

Opublikowano: 2019-12-06 20:33, Numer artykułu: 18742 , Autor: J.Smolibowska

W październiku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach kulinarnych organizowanych w Zespole Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich, który znajduje się w Bydgoszczy przy ulicy Konarskiego 5 w Bydgoszczy. W świetnie wyposażonych pracowniach zawodowych, pod czujnym okiem uczniów starszych klas oraz nauczyciela zawodu, przygotowaliśmy kilka potraw, w tym: leczo, pizzerki, muffiny dyniowe, koktajl owocowy. Okazało się, że większość z nas ma nie tylko zdolności kulinarne, ale także kelnerskie, które ujawniły się pod koniec warsztatów, gdy musieliśmy odpowiednio podać dania, by je z nieskrywaną satysfakcją skonsumować  Przy okazji przyjrzeliśmy się, jak funkcjonuje szkoła techniczna. Zachęcamy Was do odwiedzenia tej placówki, na przykład podczas Drzwi Otwartych. Warto też śledzić stronę Gastronomika - w tej szkole naprawdę wiele się dzieje.