WYBORY DO SU

Opublikowano: 2024-09-15 23:50, Numer artykułu: 86309 , Autor: J.Karpińska

30 września 2024 roku odbędą się w naszej szkole wybory do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 17 września!

Chętni uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do opiekunów SU tj.p. Joanny Karpińskiej i p. Pauliny Cichowicz.

Wybory do władz samorządu poprzedza kampania, która rozpocznie sie publikacją nazwisk kandydatów.

Od tego momentu sztaby wyborcze będą mogły rozwieszać plakaty i rozdawać ulotki.

Przewodniczący wybierany jest przez ogół uczniów SP 14 w głosowaniu tajnym, równym i powszechnym, spośród zaproponowanych kandydatów.

Wybory są prowadzone pod nadzorem nauczycieli pełniących obowiązki opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

Kandydat, który otrzyma największą ilość głosów wygrywa, kandydat z drugiego miejsca zostaje zastępcą przewodniczącego.

Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.