Zjazd Absolwentów z rocznika 1988 – 1996 klasy 8b
W piątek 12 czerwca 2026r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 14 im. gen. Władysława Sikorskiego odbył się Zjazd Absolwentów z rocznika 1988 – 1996 klasy 8b. Dwunastu absolwentów i wychowawczynię klas I – III panią Małgorzatę Szczepanik oraz wychowawczynię klas VI – VIII panią Ewę Żmijewską przywitała pani Barbara Kowalczyk, wicedyrektor szkoły. Powitaniom i uściskom nie było końca. Absolwenci po 30 – tu latach ponownie przekroczyli mury budynku szkoły i z zaciekawieniem obejrzeli nowe wnętrza, m. in. salę do zajęć wychowawczych oraz salę sensoryczną. Z podziwem patrzyli na nowe boiska, bieżnię, amfiteatr i plac zabaw. Ku ich zaskoczeniu sala 29, którą pamiętali jako salę fizyczną, okazała się obecnie salą do zajęć technicznych, plastycznych i muzycznych. Po pierwszych wspólnych pogadankach nasi goście otrzymali z rąk pani Ewy Żmijewskiej pamiątkowe tarcze SP 14, które z radością przypięli sobie do ubrań. Następnie absolwenci podziękowali swoim wychowawczyniom za troskę i wsparcie w szkolnych latach i wręczyli pamiątkowe prezenty „30 lat minęło jak jeden dzień…”. Po zjedzeniu okazjonalnego tortu okazało się, że pan Jakub obchodzi tego dnia urodziny. Jak przystało na zgraną klasę, wszyscy zaśpiewali mu piosenkę „100 lat” . Jubilat rozdał, jak za dawnych czasów, cukierki. Uczennice Aniela i Zosia Chróstowskie z klasy 7d przeprowadziły krótki wywiad z Absolwentami. Okazało się, że goście pamiętają bardzo wiele wydarzeń z życia klasy i szkoły, np. przedstawienia wierszy Brzechwy w klasach 1- 3. Swoją klasę pamiętają jako wesołą, zróżnicowaną pod względem osobowości i zainteresowań, aktywnie uczestniczącą w zajęciach sportowych u cudownego pana Waldemara Baczyńskiego. Klasowa silna drużyna pięciu chłopców zdobywała sukcesy w piłce ręcznej i biegach przełajowych. Pamiętają również i bardzo cenią sobie świetnych i zarazem wymagających nauczycieli: panią Kołcon od matematyki, panią Grynicz od języka polskiego oraz wielu innych. Dzięki nim wiele się nauczyli i wykorzystali tę wiedzę w przyszłości. Dalszą część spotkania Absolwenci spędzili na Wyspie Młyńskiej.
Patrząc na młodych Absolwentów trudno uwierzyć, że minęło już 30 lat, odkąd opuścili mury Szkoły Podstawowej nr 14 w Bydgoszczy. Dla wychowawców zawsze będą tą samą klasą pełną energii, marzeń i dziecięcej radości. Czas potwierdził, jak silne więzi ich połączyły. Zjazd Absolwentów był czasem powrotu do najpiękniejszych wspomnień. Absolwenci z dumą podkreślali swoją więź z dawną szkołą podstawową.
Życzymy Absolwentom naszej szkoły odwagi do realizacji marzeń oraz pielęgnowania przyjaźni i więzi, które narodziły się murach tej szkoły.

















